PINOKIO Carlo Collodi

Przedstawienie ilustruje, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać by zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajacaBohater przeżywa wiele przygód, które stanowią najczęściej konsekwencje jego błędnych decyzji i sprzeciwu wobec zakazów dorosłych. Z opowieści dzieci dowiadują się, że należy skończyć z kłamstwem, ponieważ prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw. Godne pochwały są takie wartości jak: nauka, praca, bycie życzliwym i troskliwym wobec słabszych oraz to, że należy być odpowiedzialnym za własne czyny. Ważną nauką płynącą ze spektaklu jest również to, że pokazuje ważność edukacji, a przecież bez nauki szybko zamieniamy się w … osły. Scenografia składa się z kilku zmieniających się parawanów przedstawiających: wnętrze domu Pinokia, cyrk, pole cudów, wzburzone morze.  Atutem przedstawienia jest różnorodność wykorzystanych form lalkarskich i połączenie ich z teatrem żywego aktora.
Galeria zdjęć pod opiniami.

OPINIE spektaklu ze szkół, w których mieliśmy zaszczyt gościć:
 

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Karszewie 
   W dniu 7 marca 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Forma z Białegostoku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pouczającą bajkę pt. „Pinokio”. Przedstawianie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dynamiczna akcja przedstawienia, scenografia, piękne lalki i aktorzy w barwnych kostiumach dopełnili całość widowiska.
   
 • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Dobrym Miaście 
  Dziś w przedszkolu gościliśmy   Teatr FORMA z Białegostoku z przedstawieniem pt. Pinokio. Dzieci bardzo przeżywały przygody drewnianego pajacyka, który chciał być prawdziwym chłopcem ale nie słuchał swojego taty, kłamał i oszukiwał co powodowało przykre dla niego konsekwencje. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało i jak wynika z rozmów przeprowadzonych z dziećmi rozumieją one co jest dobre a co złe ponieważ prawidłowo oceniły postawę Pinokia, Lisa i Kota. Dzieci stwierdziły na koniec, że ważne jest w tej bajce to, że wszystko się dobrze skończyło a nauka nie „poszła w las”. Pinokio zrozumiał, że źle postępował i zmienił się na dobre. Pozytywne zakończenie.  
  Opublikowano 19.02.2019 r.
   
 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Zdziłowicach
  Przedstawienie teatralne pt. "Pinokio". Mimo zimowej aury poranek pierwszego dnia wiosny upłynął na sympatycznym spotkaniu uczniów z Pinokiem. Ten bajkowy bohater tym razem pojawił się w naszej szkole jako marionetka. Aktorzy z białostockiego teatru FORMA przedstawili historię drewnianego Pajaca, który po wielu doświadczeniach stał się chłopcem. Zanim to jednak się stało, Pinokio musiał przestać kłamać i naprawić swoje dotychczasowe błędy. W tej niezwykłej przemianie towarzyszyli pajacykowi kochający Dżepetto, wyrozumiała Wróżka, Gadający Świerszcz oraz ci, którzy próbowali sprowadzić biedaka na manowce, czyli Lis i Kot. 
  Młoda widownia wzięła czynny udział w przedstawieniu, niejednokrotnie podpowiadając Pajacykowi, która droga życiowa będzie dla niego odpowiednia, czym powinien się kierować w swoim postępowaniu oraz jakich niebezpieczeństw  trzeba unikać w życiu.
  Postępowanie drewnianego Pajaca na pewno uzmysłowiło najmłodszym,  że naiwność, egoizm i lekceważenie najbliższych może doprowadzić do katastrofy, natomiast wejście na drogę rozsądku zagwarantuje szczęście i powodzenie. Tak właśnie było w przypadku Pinokia, który z niesfornego drewnianego pajaca stał się prawdziwym chłopcem o szlachetnym sercu.  
  Opublikowano 2018-03-26 
   
 • Szkoła Podstawowa Nr 7 w Sanoku
  Ze spektaklem kukiełkowym przybył do nas Teatr Forma. Aktorzy zaprezentowali nam przepiękną, ponadczasową bajkę o drewnianym pajacyku, wystruganym przez majstra Dżepetto.  Z ciekawością oglądaliśmy inscenizację o niesfornym Pinokio, który nie chce chodzić do szkoły, jest żądny  przygód i często wpada w tarapaty. Zachwyciła nas dynamiczna akcja, oryginalna scenografia i piękne kukiełki. Ulegliśmy teatralnej magii. Czekamy na następne spektakle teatralne.  Opublikowano 22.03.2018 r.
   
 • Zespół Szkół w Przesmykach
  22 lutego 2018 roku do naszej szkoły zawitał Teatr ,,Forma” z Białegostoku. Przedszkolaki i dzieci z  klas I-III miały możliwość obejrzenia przedstawienia kukiełkowego pt. ,,Pinokio”. Główny bohater  w czasie swoich podróży przeżył wiele  przygód, które nauczyły go,  jak należy postępować. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim widzom.
   
 • Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Sobieszynie wraz z oddziałami przedszkolnymi w Sobieszynie i w Ułężu.
  PRZEDSTAWIENIE PINOKIO - 23 LUTY 2017 R.
  Dzisiaj w naszej szkole oraz w oddziale przedszkolnym w Ułężu odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru „Forma” z Białegostoku. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-V mieli okazję obejrzeć pouczającą bajkę pt. „Pinokio”. Przedstawianie w wykonaniu aktorów cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dynamiczna akcja przedstawienia, scenografia, piękne lalki i aktorzy w barwnych kostiumach dopełnili całość widowiska. 
   
 • Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy  
  „Pinokio” gościem kwietniowej teatralnej soboty dla najmłodszych
  W sobotę 8 kwietnia w M-GCKiS w Choroszczy gościliśmy Teatr Forma z Białegostoku. Przedstawiona została historia drewnianego pajacyka, znanego wszystkim Pinokio. Baśń Carlo Collodiego spotkała się z dużym zainteresowaniem małych mieszkańców Choroszczy i okolic.
  Scenografia i dialogi porwały dzieci do magicznego świata Pinokia, Dżepetta, Dobrej Wróżki i Świerszcza. Aktorzy, poprzez prowadzony dialog z dziećmi, zachęcili je do aktywnego udziału w spotkaniu, co skutkowało spontanicznymi i wesołymi reakcjami. Spektakl był również miłym oderwaniem od codziennych obowiązków dla dorosłych, którzy towarzyszyli swoim pociechom.
  Po zakończonym przedstawieniu młodzi widzowie mieli możliwość zapoznania się z rekwizytami wykorzystanymi podczas spektaklu.
  Ten artykuł opublikowano w kategorii Relacje dnia 10 kwietnia 2017  
   
 • Szkoła Podstawowa w Borowej
  21 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Pinokio” w wykonaniu artystów Teatru Forma z Białegostoku. Zmieniająca się scenografia, różnorodne kukiełki (kukły zwykłe, marionetki, gębówki), aktorzy w barwnych kostiumach oraz dynamiczna akcja, wszystko to sprawiło, że dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody Pinokia, który z drewnianego pajaca przemienia się w chłopca.